Ajalooline Gotlandi (tänapäeval Kotlandi) mõisa häärber asub Kurssaarest 29,5 km kaugusel, Kotlandi külas. Teid ootab 1844. aastal ehitatud, värskelt ja autentselt renoveeritud Eesti ainus rookatusega mõisahäärber, mille südameks ja uhkuseks on veel Põhjasõja-aegsete alusmüüridega mantelkorsten, milles hetkel asub stiilne ja omanäoline köök.

Renoveeritud Kotlandi mõisa häärber on kohandatud maitsekalt kõikide mugavustega peresõbralikuks puhkemajaks, säilitades ja eksponeerides ajaloolist interjööri . Kolme pere ühispuhkuseks on seitsme magamistoa (koos lisavooditega 16 voodikohta), kolme vannitoa, mantelkorsten-köögi, puhketoa ja veranda-söögitoaga mõisas lahedalt ruumi. Liivarand asub 9 min autosõidu kaugusel.

 • 6 magamistuba I ja II korrusel;
 • 16 voodikohta (4 laia voodit, 4 üheinimese voodit, 4 lisamagamiskohta);
 • 3 vannituba, 4 wc-d;
 • 2 vana kaminat/ahju ja autentne mõisamööbel;
 • mantelkorsten-köök täisvarustusega (veinikapp, jäämasinaga külmkapp, elektri- ja gaasipliit, nõudepesumasin, kohvimasin etc);
 • veranda-söögituba;
 • puhketuba TV-ga;
 • mängunurk, mänguasjakast, lastepott, laste söögitoolid;
 • suur kiviaiaga ümbritsetud aed-park, terass välimööbliga, liivakast lastele;
 • eraldi suvine iglusaun ja aiaga ümbritsetud tiik;
 • kõrvalhoone grillimisvõimaluse, välimööbli ja varjualusega;
 • jalgrattad;
 • voodipesu, käterätikud, pesumasin;
 • TV, Valvesüsteem, Wifi + väga hea 3G/4G levi;
 • küte ja soe vesi – maasoojusküte savikrohvitud seintes, roheline ja tervislik.

Kotlandi mõisa puhkemaja asub ca 29,5 km kaugusel Kuressaarest, Lümanda vallas, Koki – Kotlandi tee 1 kilomeetril. Lähimad poed on 8 km kaugusel Lümandas ja 12 km kaugusel Salmes. Lähimad toitlustuskohad 6 km kaugusel Kipi-Koovil ja 8 km Lümandal, suvel tegutseb lähima 10 km raadiuses 5 toitlustuskohta, alates kuulsast Lümanda söögimajast, lõpetades Koki-Koovi ja Pidula mõisa talurestoranide ja söögikohtadega. Ujumiskoht, Lääne-Saaremaa ilusamaid liivarandu, Pihla mererand asub mõisast 3,5 km kaugusel
Lähima 10 km raadiuses on sõltuvalt hooajast loodud suurepärased võimalused ja pakutakse vastavaid teenuseid ratsutamise, maastikusafari, kaatri-, meresüsta- ja kajakiretkede, vibulaskmise, snorgeldamise, sukeldumise, motokrossi, jahiturismi, loodusmatkade, marja- ja seenekorjamise, linnu-, hülge ja liblikavaatluse ning kalastamise harrastajatele.

Siinne piirkond on pika ajalooga. Mõisa ja mereäärse küla ajalooline nimi Gotland, viitab kunagisele ka Lääne-Saaremaal ja Sõrve säärel mõnes kohas olnud keskaegsele asustusele Rootsi emamaalt või Gotlandi saarelt välja rännanud rootslastega.
Gotlandi mõis asutati 1716 a Lümanda ja Lõmala mõisa ääremaadele Sutru metsade ja rannaäärse Gotlandi, ning tal oli ka oma ajal kõrvalmõis Melguni (Mälgu) mõisa näol.

Mõisa ja endist mõisaparki ümbritseb sammaldunud kiviaed, mida ääristavad põlised pärnad, tammed, kased, vahtrad ja saarepuud. Teie privaatsuse tagab suur õunapuudega haljastatud sisehoov koos eraldi sissesõidu ja kahe parklaga.
Kotlandi puhkemaja vanim säilinud osa on juba 1716 aastal ehitatud mõisa esimese barokse vana-balti tüüpi mõisahäärberi mantelkorstna müürid, mis ainsana kasutati 1844. aastal valminud uue klassitsistliku rookatusega mõisa peahoone ehitamisel. Viimane on kogu oma detailirohkuses ja praktiliselt muutmata kujul oma ajale iseloomuliku klassitsistliku anfilaadse ülesehitusega hästi säilinud mõisahäärber muinsuskaitse all kui väga väärtuslik arhitektuurimälestis.

Mõisahäärber restaureeriti 2013-2014. aastal ja on kohandatud puhkemajaks, mille kütmiseks kasutatakse maapõuest saadaval taastuvenergial põhinevat seinakütet. Maaküttega hoone tähendab puhkaja jaoks seda, et ruumid on aastaringselt ja ööpäev läbi mõnusalt soojad ning puid on vaja tassida vaid saunaahju ning soovi korral kahte mõisakaminasse, mõnusa meeleolu loomiseks.
Puhkaja käsutuses on kogu hoone, läbi kahe korruse. I korrusel asub 3 magamistuba ja üks suvine magamistub, II korrusel veel kaks suurt magamistuba. Kolme perega üheskoos puhkama tulles on võimalik jagada toad nii, et iga pere käsutuses on oma vannituba/wc ja kaks privaatset omavahel ühendatud eraldi magamistuba täiskasvanutele ja lastele.

I korrusel vanas mantelkorstnas ja selle eesruumis asub avar köök, kus on olemas kõik olmeks vajalik: nõud, kohvimasin, pliit, jäämasinaga külmik, nõudepesumasin, veinikapp. Köök on omakorda ühendatud söögitoa-verandaga, televiisoriga puhketoa ja trepihalliga. Verandaga külgneb avar ja valgusküllane terrass, mida suvisel suvemööbliga sisutatuna saab hästi kasutada mõnusaks vabaaja veetmiseks või siis romantiliseks dineeks loojuva päikese saatel.

I korruse kahte magamistuba kroonivad kamin-ahjud, millest tulev soojus ja puude praksumine täidab vajadusel kogu elamise rahuloluga.

II korrusel asub kaks magamistuba ja vannituba.
Külastajate kasutada on jalgrattad lühemate väljasõitude tegemiseks.

01.01.-31.12.2020
1 ööpäev (kuni 16 inimest) 500 €
2 ööpäeva (kuni 16 inimest)kokku 500 € 250 € ööpäev
3 ööpäeva (kuni 16 inimest)kokku 750 € 250 € ööpäev
4 ööpäeva (kuni 16 inimest)kokku 960 € 240 € ööpäev
5 ööpäeva (kuni 16 inimest)kokku 1200€ 240€ ööpäev
6 ööpäeva (kuni 16 inimest)kokku 1400€ 234 € ööpäev (14,58€/inimene)
7 ööpäeva (kuni 16 inimest)kokku 1500 €
 • Voodipesu, käterätikud, puud kaminasse ja sauna on hinna sees. Samuti ka grilli kasutus.
 • Lemmikloomad ei ole lubatud.
 • ettemaks 50%.
 • Saadame Teie poolt sisestatud e-posti aadressile arve, mille palume 50% ulatuses  tasuda tähtaegseltBroneering jõustub raha laekumise hetkest arve väljastaja kontole.
  Broneeringut saab tühistada ja makstud summa tagastatakse hiljemalt 60 päeva enne saabumise kuupäeva.

Puhkemaja jätab õiguse hinnakirja korrigeerida.

Täpsem info

 • Täiskasvanuid: 12
 • View: 2 vanni, ruumikas, privaatne
 • Pindala: 222m²
 • Voodikohad: 4 Laia voodit, 4 Üheinimese voodit, 4 Lisavoodi

Hinnad alates: 700 päev

Saadavus:

Broneeri:

Vajalikud väljad on tähistatud *Reserve of 1 available accommodations.

Kotlandi Mõis is available for selected dates.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga