Ajalooline Gotlandi (tänapäeval Kotlandi) mõisa häärber asub Kurssaarest 29,5 km kaugusel, Kotlandi külas. Teid ootab 1844. aastal ehitatud ja autentselt restaureeritud Eesti ainus rookatusega mõisahäärber, mille südameks ja uhkuseks on veel  vanemast, aastal 1734 ehitatud mõisahoonest, aastast pärinevate alusmüüridega mantelkorsten, milles hetkel asub stiilne ja omanäoline köök.

Renoveeritud Kotlandi mõisa häärber on kohandatud  kõikide mugavustega peresõbralikuks puhkemajaks, säilitades ja eksponeerides ajaloolist interjööri . Kuni kolme lastega pere ühispuhkuseks on seitsme magamistoa (koos lisavooditega 16 voodikohta), kolme vannitoa, mantelkorsten-köögi, puhketoa ja veranda-söögitoaga mõisas veel lahedalt ruumi. Liivarand asub 5 min autosõidu kaugusel.

 • 6 magamistuba I ja II korrusel;
 • 14 voodikohta (5 laia voodit, 4 üheinimese voodit, 3 lisamagamiskohta);
 • 3 vannituba, 4 wc-d;
 • autentne mõisamööbel;
 • mantelkorsten-köök täisvarustusega (veinikapp, jäämasinaga külmkapp, elektri- ja gaasipliit, nõudepesumasin, kohvimasin etc);
 • veranda-söögituba;
 • puhketuba TV-ga;
 • mängunurk, mänguasjakast, lastepott, laste söögitoolid;
 • eraldi saunamaja
 • suur kiviaiaga ümbritsetud aed-park, terass välimööbliga, liivakast lastele;
 • eraldi suvine iglusaun väljaspool kiviaiaga ümbritsetud mõisaparki  asuva väikse metsajärvekese ääres umbes 120 m häärberist, kohe mõisahäärberi kõrval oleb väike ajalooline viinaköögi tiik on aiaga ümbritsetud
 • kõrvalhoone grillimisvõimaluse, välimööbli ja varjualusega;
 • voodipesu, käterätikud, pesumasin;
 • TV, Valvesüsteem, Wifi + väga hea 3G/4G levi;
 • küte ja soe vesi – maasoojusküte savikrohvitud seintes, roheline ja tervislik.

Kotlandi mõisa puhkemaja asub ca 29,5 km kaugusel Kuressaarest, Lümanda vallas, Koki – Kotlandi tee 1 kilomeetril. Lähimad poed on 8 km kaugusel Lümandas ja 12 km kaugusel Salmes. Lähimad toitlustuskohad 6 km kaugusel Kipi-Koovil ja 8 km eemal Lümandal, suvel tegutseb lähima 12 km raadiuses 4 toitlustuskohta, alates kuulsast Lümanda söögimajast ja lõpetades Loona mõisa restoraniga. Ujumiskoht, Lääne-Saaremaa ilusamaid liivarandu, Pihla mererand asub mõisast 3,5 km kaugusel

Lähima 20 km raadiuses on sõltuvalt hooajast loodud ajaveetmiseks suurepärased võimalused ja pakutakse vastavaid teenuseid ratsutamise, maastikusafari, kaatri-, meresüsta- ja kajakiretkede, vibulaskmise, snorgeldamise, sukeldumise, jahiturismi, loodusmatkade, marja- ja seenekorjamise, linnu-, hülge ja liblikavaatluse ning kalastamise harrastajatele.

Siinne piirkond on pika ajalooga. Mõisa ja mereäärse küla ajalooline nimi Gotland, viitab kunagisele ka Lääne-Saaremaal ja Sõrve säärel mõnes kohas olnud keskaegsele asustusele Gotlandi saarelt välja rännanud rootslastega.

Gotlandi mõis asutati 1734 a Lümanda ja Lõmala mõisa ääremaadele Sutru metsade ja rannaäärse Riksu küla vahele, ning tal oli ka oma ajal kõrvalmõis Melguni (Mälgu) mõisa näol.

Mõisa ja endist mõisaparki ümbritseb sammaldunud kiviaed, mida ääristavad põlised pärnad, tammed, kased, vahtrad ja saarepuud. Teie privaatsuse tagab suur õunapuudega haljastatud sisehoov koos eraldi sissesõidu ja kahe parklaga.

Kotlandi puhkemaja vanim säilinud osa on juba 1734 aastal ehitatud mõisa esimese barokse vana-balti tüüpi mõisahäärberi mantelkorstna müürid, mis kasutati ära 1844. aastal valminud uue klassitsistliku rookatusega mõisa peahoone ehitamisel. Viimane on kogu oma detailirohkuses ja praktiliselt muutmata kujul oma ajale iseloomuliku klassitsistliku anfilaadse ülesehitusega väga hästi säilinud mõisahäärber  ja seetõttu muinsuskaitse all kui väga väärtuslik arhitektuurimälestis.

Mõisahäärber restaureeriti 2013-2015. aastal ja on kohandatud puhkemajaks, mille kütmiseks kasutatakse maapõuest saadaval taastuvenergial põhinevat seinakütet. Maaküttega hoone tähendab puhkaja jaoks seda, et ruumid on aastaringselt ja ööpäev läbi mõnusalt soojad ning puid on vaja tassida vaid saunaahju. Mõisahäärberi uhke kamin ja ahi on puhkemajale seatavate rangete reeglite tõttu ainult dekoratiivsed ja nende sihtotstarbeline kasutamine külastajate välistatud ja keelatud.  Mõisahäärberis ja tema vahetus läheduses on samuti  suitsetamine keelatud.

Puhkaja käsutuses on kogu hoone, läbi kahe korruse. I korrusel asub 4 magamistuba ja üks suvine magamistuba, II korrusel veel kaks suurt magamistuba. Kolme perega üheskoos puhkama tulles on võimalik jagada toad nii, et iga pere käsutuses on oma vannituba/wc ja kaks privaatset omavahel ühendatud eraldi magamistuba täiskasvanutele ja lastele.

I korrusel vanas mantelkorstnas ja selle eesruumis asub avar köök, kus on olemas kõik olmeks vajalik: nõud, kohvimasin, pliit, jäämasinaga külmik, nõudepesumasin, veinikapp. Köök on omakorda ühendatud söögitoa-verandaga, televiisoriga puhketoa ja trepihalliga. Verandaga külgneb avar ja valgusküllane terrass, mida suvisel suvemööbliga sisutatuna saab hästi kasutada mõnusaks vabaaja veetmiseks või siis romantiliseks dineeks loojuva päikese saatel.

II korrusel asub kaks magamistuba ja vannituba.

2023 EI SAA BRONEERIDA MÕISA UUENDATAKSE
Lisa voodikoht 15€/öö (kuni 4 inimest)
1 ööpäev (kuni 14 inimest) 600 €
2 ööpäeva (kuni 14 inimest)kokku 600 € 300 € ööpäev
3 ööpäeva (kuni 14 inimest)kokku 900 € 300 € ööpäev
4 ööpäeva (kuni 14 inimest)kokku 1000 € 250 € ööpäev
5 ööpäeva (kuni 14 inimest)kokku 1250€ 250€ ööpäev
6 ööpäeva (kuni 14 inimest)kokku 1400€ 250 € ööpäev (14,58€/inimene)
7 ööpäeva (kuni 14 inimest)kokku 1500 €
 • Voodipesu, käterätikud hinna sees. Samuti ka grilli kasutus.
 • Lemmikloomad lubatud kokkuleppel.
 • ettemaks 50%.
 • Saadame Teie poolt sisestatud e-posti aadressile arve, mille palume 50% ulatuses  tasuda tähtaegseltBroneering jõustub raha laekumise hetkest arve väljastaja kontole.
  Broneeringut saab tühistada ja makstud summa tagastatakse hiljemalt 60 päeva enne saabumise kuupäeva.

Puhkemaja jätab õiguse hinnakirja korrigeerida.

Details

 • Adults: 12
 • View: iglusaun tiigi ääres, lisaks eraldi saunamaja
 • Size: 222m²
 • Bed Type: 5 Laia voodit, 4 Üheinimese voodit, 3 Lisavoodi

Prices start at: 600 per night

Availability

Reservation Form

Required fields are followed by *Reserve of 1 available accommodations.

Kotlandi Mõis kahe erineva saunga (2023 MÕIS UUENDAMISEL) is available for selected dates.